Sunuma Farklı Açıdan Bakalım.

This course includes:

  • 1 hour on-demand video
  • Full lifetime access
  • Access on mobile and TV
  • Certificate of completion

Description

“Bana Sunum Demeyin” eğitimi hem yüz yüze hem de online platformlarda katılımcılarıyla buluştu. Her defasında eğitimi organize ettiğimiz arkadaşlar ne anlatacağımı sordular. “İz bırakacak sunumlar yapabilmeleri için katılımcılara yol haritası çizeceğim.” dediğimde adı neden o zaman “sunum teknikleri değil?” dediler. Onlara hikayemle yanıt verdim.

2007 yılında 5 arkadaşımla sunum görevi aldık. Arkadaşlarla birlikte kıvranmaya başladık. Hazırlığı birlikte yapacaktık ama sunumu kim yapacaktı. Belirli bir süre iç çekişmeler yaşadıktan sonra, sesi az çıkan arkadaşı sunum yapması için ikna ettik. Acaba bizi sunumdan bu kadar çekindiren neydi? Tabii ki topluluk karşısında konuşmaktan korkuyorduk. Bu nedenle eğitimin ismi,  “sunumda başarının sırları” ya da “sunum teknikleri” gibi isimler olmadı. “Bana Sunum Demeyin” oldu.

Tohumun yeşermesi kolay değildir. Sırasıyla, toprağı çapalamalı, tohumu ekmeli, gübresini sermeli ve sulamalısınız. Ne zaman tohum yeşerir sonrasında ürün verirse mutlu olursunuz. Ben de eğitimimizin video formatında ortaya çıkması için çok çaba sarf ettim. Amacım sizler için özgün, “Ali Burak Ulus” tarzında bir eğitim hazırlamaktı. Hayalini kurduğum, her adımında beni heyecanlandıran eğitimimiz, içime sindi ve sizlerle buluştu. Gerçekten çok mutluyum. 

Eğitimimizi, ben de sunumun doğrularıyla çelişmeden hazırladım. Görsel nasıl kullanılır, yazı nasıl kullanılır, animasyon nasıl kullanılır dikkat ettim. Bir videoyu defalarca çektim. Metni bir kenara koyup oradan okumak kolaydı. Ama, sizler karşımdaymışsınız gibi bir ortam oluşturup sizlere anlattım. Sonuç olarak, eğitimimizi sırf bir eğitim olsun düşüncesiyle hazırlamadım. Amacım sizlere faydalı bir eğitim ortaya koymaktı ve bunu başardığıma inanıyorum.

Sizlerle buluşursak, eğlenceli ve farklı bir eğitim deneyimi yaşayacağınıza inanıyorum. Çünkü, “Bana Sunum Demeyin” beni hiç mahcup etmedi.

Who this course is for:

  • “Artık standart eğitimlerden bıkmıştım ama bu gerçekten sıra dışı bir eğitimdi.” , “Eğitimde eğlence de oluyormuş.”, “Sunuma hiç bu açıdan bakmamıştım.”, “Bu eğitim sağladığı farkındalıkla sunumu hayatımın her alanında daha etkin kullanacağım.” demek isteyenler için eğitimimizi hazırladım.